O společnosti FIP Group a.s.

Společnost FIP Group, a.s. vznikla v roce 2015 z důvodu restrukturalizace několika společností, které podnikali již čtyři roky v oblasti financí a investic.

 

Důvodem restrukturalizace bylo rozhodnutí majitele se spojit s novým strategickým partnerem a nově investovat svůj kapitál i do koupě  luxusních bytů a komerčních nemovitostí a zároveň investovat do developerských projektů zaměřených na řešení sociální problematiky v Praze a ve středočeském kraji. Díky tomu společnost disponuje majetkem, který nejen že generuje další příjmy, ale rozšiřuje tímto svůj majetek.

 

Dalším důvodem pro restrukturalizaci byla příprava firmy na nové změny související s připravovanou legislativou o úvěrech pro spotřebitele.

 

Zároveň došlo ke změně obchodního názvu u společností podnikající v oboru financí a úvěrů z důvodu propojení s nově založenou holdingovou společností FIP Group a.s. a také koupí tří dalších konkurenčních společností poskytující stejné produkty.

V současné době má společnost čtyři pobočky, ústředí v Praze, v Brně pro celou Moravu, v Liberci pro západní část republiky a Brandýse nad Labem pro středočeský kraj. Pobočky pokrývají lokality, kde má společnost nejvíce klientů.

Podstata úspěchu a progrese podnikání

 

Na začátku podnikání byl majiteli vložen ze 100% vlastní kapitál. V současné době vlastní kapitál odpovídá zhruba 30% ročního obratu. Z ročního zisku majitelé reinvestují 50% na další půjčky pro nové klienty.

Společnost investuje do reklamy ročně částku odpovídající 15% zisku, a to prioritně do celoroční intenzivní internetové reklamy na všech základních vyhledávačích českého internetu. Zároveň ve vybraných městech jsou na dopravně frekventovaných úsecích umístěny billboardy.

Jednotlivé žádosti o půjčku jsou důkladně, bezprostředně a adekvátně k typu půjčky analyzovány a zabezpečeny, a to v souladu s Misí společnosti. Na základě jednoznačně definovaných firemních postupů a kvalitního právního zázemí jsou tak maximálně eliminována rizika ztráty finančních prostředků. Právní cestou nejsou vymoženy částky odpovídající maximálně 7% z půjčených peněz. Dalších 23% je vráceno po písemných právníky zpracovaných upomínkách a 70% půjčených finančních prostředků je placeno řádně.

Mise společnosti

 

Základní misí společnosti je mít dobré jméno na trhu firem poskytující služby nebankovního financování. Společnost upřednostňuje vždy, před užitím právních kroků a sankcemi, dohodu. S každým klientem se jedná individuálně, a to od uzavření smlouvy až po její splacení. Cílem společnosti není, v případě problémů klienta se splácením, zástavu prodat, ale půjčku splatit a díky spokojenosti klienta mu poskytnout půjčku další.

Struktura firmy

 

Společnost má liniovou organizační strukturu. Ředitel společnosti přímo řídí právní oddělení, vedoucího komunikace s klienty (jak potenciálními, tak již získanými), vedoucího účetního oddělení, marketing a IT. Výkonní zaměstnanci jsou zaměstnání v jednotlivých společnostech. Celkem se o řádný chod holdingu stará 24 zaměstnanců.

KONTAKTUJTE NÁS

V případě zájmu nás prosím kontaktujte emailem a my si s vámi dohodneme osobní setkání, které vám bude vyhovovat v čase a místě.

 

SÍDLO SPOLEČNOSTI :

FIP Group a.s., Nepilova 903/1, 190 00 Praha 9 Vysočany

NAPIŠTE NÁM:

PARTNEŘI

Marlton, s.r.o

Prague IC, s.r.o.

© 2015 FIP Group a.s. All Rights Reserved