FINANCE

 

  • Nákup a prodej aut

 

Jedná se o nebankovní finanční produkt pro fyzické a právnické osoby, plátce i neplátce DPH, kteří jsou evidovaní v registru dlužníků, potažmo je na potenciální klienty vedeno exekuční řízení.

 

Za předpokladu, že fyzická nebo právnická osoba potřebuje získat větší množství finančních prostředků ihned k dispozici, stačí se obrátit na společnosti FIP Private nebo FIP Company. Společnosti poskytují klientům možnost okamžitého prodeje jejich vozu za 50% tržní hodnoty, s možností automobil za pronájem nadále užívat a vůz si do měsíce odkoupit zpět. Pokud klient využije možnosti si vůz pronajmout, je naší společností vůz havarijně pojištěn a umístěn lokalizátor. V případě, že klient nemá dostatečné finanční prostředky na zpětnou koupi vozu, může požádat o prodloužení možnosti zpětné koupě o další měsíc za smluvně dohodnutý poplatek.

Pokud klient nezaplatí do 21 dní po splatnosti poplatek na prodloužení, ani po čtyřech upomínkách a možnosti podpisu splátkového kalendáře, je automobil lokalizován a bývalému majiteli resp. současnému uživateli zabaven. Bezprostředně na to je firmou nabytý automobil prohlédnut, v případě nutnosti opravy umístěn do našeho autoservisu a následně umístěn do našeho autobazaru a do 14 dní prodán.

 

Obě společnosti fungují od začátku roku 2013. Do června 2015 byly poskytnuty půjčky v celkové hodnotě 190 mil. Kč

 

  • Půjčky do výplaty

 

Jedná se o nebankovní finanční produkt pro fyzické osoby, které jsou zaměstnané, nicméně mohou býti evidováni v registru dlužníků, ale nemají žádnou exekuci.

 

V případě, pokud klient potřebuje půjčit finanční prostředky na dobu 7 až 28 dní do výše 5.000 Kč, může požádat společnost FIP Credit online o půjčku a požadovanou částku do jedné hodiny obdržet na svůj bankovní účet.

Za předpokladu, že klient nemůže půjčenou částku splatit, může požádat o prodloužení půjčené jistiny za smluvní poplatek. V případě nezaplacení jistiny nebo

 

Společnost půjčuje peníze od roku 2013 a za tu dobu již zpracovala do června 2015 celkem cca 25.000 půjček a rozpůjčovala zhruba 60 mil. Kč.

 

  • Autoleasing

 

Jedná se o nebankovní finanční produkt pro fyzické a právnické osoby, plátce i neplátce DPH, kteří jsou evidovaní v registru dlužníků, potažmo je na potenciální klienty vedeno exekuční řízení.

 

Naše společnosti FIP Private nebo FIP Company poskytují autoleasing na všechny typy vozů do pořizovací částky 1.000.000 Kč. Leasing se poskytuje od jednoho do pěti let. Měsíční úrok je 3%. Naše společnost automobil koupí a klient jej splácí. Klient může být evidován v registru dlužníků, ale nemůže být na něj vedena exekuce. Samozřejmě má klient možnost automobil kdykoliv bez sankce doplatit.

 

  • Vymáhání pohledávek

 

Naše společnost B servis byla založena pro vymáhání pohledávek společností patřících do našeho holdingu. Dříve jsme tyto služby outsourcovali, ale díky stále rostoucímu počtu klientů jsme se rozhodli založit vlastní společnost, která se bude starat pouze o naše klienty.

Úzce spolupracujeme s exekutorským úřadem, s advokátní kanceláří AK Válek, která pro nás vyřizuje veškeré právní náležitosti. Nejdříve je klient čtyřikrát jak písemně, tak i elektronicky a telefonicky upozorněn na svůj dluh a vyzván k zaplacení resp. dohodnutí splátkového kalendáře. V případě ignorování veškerých upomínek je případ postoupen právní kanceláři.

 

V rámci produktu Půjčky do výplaty je procento nedobytných pohledávek cca 10% a u produktu Nákup prodej aut jsou všechny pohledávky uspokojeny následným prodejem automobilu v našem autobazaru.

 

KONTAKTUJTE NÁS

V případě zájmu nás prosím kontaktujte emailem a my si s vámi dohodneme osobní setkání, které vám bude vyhovovat v čase a místě.

 

SÍDLO SPOLEČNOSTI :

FIP Group a.s., Nepilova 903/1, 190 00 Praha 9 Vysočany

NAPIŠTE NÁM:

PARTNEŘI

Marlton, s.r.o

Prague IC, s.r.o.

© 2015 FIP Group a.s. All Rights Reserved